Jadłospis w przedszkolu w Głogowie. Jakie posiłki otrzymują dzieci?

Niepubliczne Przedszkole Głogów

Zdrowie Twojego dziecka jest niewątpliwie najważniejsze. Również w naszym prywatnym przedszkolu w Głogowie przywiązujemy do tej kwestii szczególną uwagę. Każdego dnia poświęcamy mnóstwo czasu na obserwację dzieci, aby zadbać o ich dobre samopoczucie i przyczynić się do wsparcia ich rozwoju w pełnym zdrowiu. Idąc w tą myśl, stworzyliśmy dla dzieci jadłospis przedszkolny, który oferuje zdrowe posiłki i przyczynia się do prawidłowego żywienia dzieci.

Jaka powinna być przedszkolna dieta dziecięca?

Dieta, którą zapewniamy w przedszkolu Niezapominajka, jest w pełni zbilansowana i zgodna z wymaganiami Ministerstwa. Ważne jest dla nas, aby posiłki, które oferujemy dzieciom były przede wszystkim smaczne. Wiemy, jakim stresem dla rodzica jest sytuacja, gdy staje on na głowie, by dziecko miało pełen brzuszek, a ono odmawia zjedzenia przygotowanego posiłku. Staramy się, aby w ciągu dnia dzieci otrzymywały odpowiednią dawkę witamin, makroelementów i mikroelementów. Również regularne nawadnianie organizmu dziecka jest istotne, w szczególności podczas upałów, czy intensywnej aktywności malucha. Dlatego też dieta dzieci uczęszczających do przedszkola w Głogowie składa się z trzech posiłków bogatych w wartości odżywcze: śniadania, dwudaniowego obiadu i podwieczorku. Zapewniamy maluszkom także stały dostęp do wody i świeżych owoców.

Jakie menu oferujemy w prywatnym przedszkolu w Głogowie?

Śniadanie w Niezapominajce to posiłek, który zapewnia dzieciom moc energii już na starcie dnia. Produkty takie jak płatki zbożowe, owsiane, kukurydziane, czy pieczywo mieszane lub pszenne dostarczają dzieciom odpowiednią ilość węglowodanów. Do tej puli zalicza się także spora ilość warzyw takich jak pomidor, ogórek, sałata, papryka czy rzodkiew. Wysokiej jakości białko i tłuszcz zapewniają dzieciom: mleko, ser, pasztet drobiowy, pasta rybna, jajka, kiełbaski z indyka, parówki i masło. Do śniadania serwujemy także kakao, kawę zbożową, herbatę z cytryną lub herbatę owocową. Drugim śniadaniem w przedszkolu Niezapominajka są owoce, po które także dzieci mogą sięgać w dowolnej chwili.

Obiad w naszym przedszkolu w Głogowie stanowią dwa dania. Jako pierwsze serwujemy różnego rodzaju zupy, od podstawowego rosołu po wykwintny krem marchewkowy. Natomiast drugie danie to różnorodność potraw, którą dzieci uwielbiają. Jednego dnia czekają na nich naleśniki, innego klopsiki zanurzone w białym sosie, a kolejnego włoskie kotleciki. Do obiadu podawany jest kompot wieloowocowy lub woda z cytrusami.

Pora na podwieczorek w Niezapominajce, czyli deser. Posiłek ten to z reguły przekąska, składająca się z naturalnych składników, która doda dzieciom odrobinę energii w czasie oczekiwania na rodziców. Serwujemy wtedy maluszkom niesolone paluszki, owoce, wafle ryżowe, herbatniki, przecierane soki owocowe, jogurty lub biszkopty.

O przygotowanie obiadów w naszej placówce dba fantastyczny catering, który komponuje ten posiłek na podstawie zdrowych i ekologicznych produktów. Z kolei resztę posiłków przygotowujemy w przedszkolu. Dzięki temu mamy możliwość wyboru najlepszych i świeżych produktów wchodzących w skład każdego posiłku. Nasz plan żywieniowy zawiera dania bogate w produkty zbożowe, warzywa i owoce oraz produkty mleczne.

Jak wpływa na dziecko żywienie zbiorowe?

W naszym przedszkolu nigdy nie zmuszamy dzieci do jedzenia, a jedynie zachęcamy do skosztowania różnych produktów. Jadłospis w przedszkolu jest tak dobrany, aby każde dziecko odnalazło w nim swoje ulubione smaki. Często jest tak, gdy nielubiany produkt jest podany z tym lubianym, maluch po pewnym czasie przekonuje się do tego pierwszego i zjada tym samym cały posiłek. Dziecko będąc w grupie, przejawia niesamowitą chęć uczestniczenia w jej życiu i naśladowania innych dzieci. Dlatego też niejadki często zaczynają spożywać w przedszkolu produkty, o których w domu nawet nie chcą słyszeć. Na początku przygody przedszkolnej, dzieci są nieśmiałe, jednak gdy nabiorą odwagi, z reguły zjadają wszystkie posiłki do ostatniego okruszka. Rodzice często są w szoku, że ich dziecko w każdym dniu ma odhaczone wszystkie posiłki jako zjedzone.

Posiłki w prywatnym przedszkolu Głogów to przemyślany plan żywieniowy

W ramach żywienia zbiorowego podajemy dzieciom produkty, które są w pełni wartościowe. Maluszki potrzebują zbilansowanych posiłków nie tylko do codziennych czynności, ale także do ich rozwoju. Posiłki te dostarczą im energię i niezbędne wartości odżywcze. Dlatego też staramy się układać menu dla dzieci rozsądnie i smacznie. Podczas układania jadłospisu słuchamy również Was, drodzy rodzice. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Wasze dziecko może nie tolerować niektórych składników, wówczas wyłączamy je z diety maluszka. Zapewniamy Was, że przedszkole Głogów to najlepsza inwestycja w zdrowie Twojego dziecka.

Jadłospis w przedszkolu w Głogowie. Jakie posiłki otrzymują dzieci w naszej placówce?