Angielski w niepublicznym przedszkolu w Głogowie. Dlaczego jest tak ważny?

Niepubliczne Przedszkole Głogów

Czasami spotykamy się ze stwierdzeniem, że przedszkole jest po to, aby dziecko się bawiło, a nie intensywnie się uczyło. Tym bardziej, jeśli mówimy o języku obcym, z którym maluch miałby pierwszy raz styczność. Oczywiście zgadzamy się z irytacją, jednak w naszym prywatnym przedszkolu w Głogowie dzieci uczą się języka angielskiego tylko i wyłącznie poprzez zabawę. W jaki sposób? Już wyjaśniamy!

Nauczyciel angielskiego do zadań specjalnych

Dziecko, które nie zna jeszcze wszystkich polskich słów, nie wymawia ich poprawnie, jest wręcz w idealnym momencie, aby rozpocząć naukę języka angielskiego w prywatnym przedszkolu. Proces samej nauki jest niebywale szybki i owocny, bo maluch uczy się języka obcego niemal na takim samym poziomie, jak języka ojczystego. 

W naszym przedszkolu w Głogowie nie uczymy dzieci języka angielskiego, siedząc 45 minut przy książkach. Dzieci uczą się go podczas słuchania piosenek, czytania bajek, a także w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem, który mówi do dzieci tylko w języku angielskim. Materiały dydaktyczne są przygotowane tak, aby dziecko uczyło się języka na swoim poziomie. W ten sposób maluch nie traktuje przyswajania języka, jako obowiązek, a jedynie w sposób naturalny zaznajamia się ze słownictwem. 

Dlaczego nauka języka jest ważna w niepublicznym przedszkolu?

Dziecko w wieku przedszkolnym o wiele szybciej potrafi poprawnie wymawiać słowa i rozumieć te wypowiadane przez innych, a więc łatwo opanowuje system fonologiczny. 

Nauka języka angielskiego wpływa także pozytywnie na umiejętność komunikowania się z dziećmi nie tylko tymi z innych krajów. Dziecko o wiele szybciej łapie kontakt w grupie i potrafi nawiązać nić porozumienia, a także dobrze współpracować. 

Również w późniejszym czasie zauważa się u dzieci pozytywy płynące z nauki języka angielskiego w przedszkolu. Nawet jeśli w czasie pobytu w przedszkolu nie osiągnie wybitnego poziomu porozumiewania się w języku angielskim, to późniejsza nauka tego języka przychodzi mu znacznie szybciej w porównaniu do dzieci, które nie miały z nim styczności. Jednak, gdy dziecku nauka języka obcego w naszym prywatnym przedszkolu w Głogowie przychodzi naturalnie, z czasem maluch staje się dzieckiem dwujęzycznym, otwierając sobie nieograniczone ścieżki dalszego rozwoju i nauki. 

W jaki sposób pomóc dziecku w nauce języka angielskiego?

Niepubliczne przedszkole w Głogowie takie jak nasze dokłada wszelkich starań, aby dziecko czerpało z nauki języka jak najwięcej. Jednak wielu rodziców również posługuje się na co dzień tym językiem i podczas zabaw lub rozmów z maluchem może wzbogacać jego słownictwo. 

Utrwalającym ćwiczeniem poznanych słów w przedszkolu jest powtarzanie tego, z czym dziecko miało kontakt na zajęciach w placówce, a więc słuchanie piosenek, czytanie tych samych książek lub wierszyków. 

Niezwykle ważne jest dla dziecka, aby często osłuchiwało się z językiem, a słowa i zwroty będą przez malucha niemal automatycznie zapamiętywane.

Nauka języka angielskiego w prywatnym przedszkolu w Głogowie

Dzieci przychodząc do naszego przedszkola, czasami są już niejako przygotowane do dalszej nauki języka obcego, ponieważ za nimi jest już etap żłobka, gdzie miały szansę poznać podstawy języka obcego. Jednak często przedszkole to pierwszy rozdział w ich życiu, gdzie zaczynają obcować z językiem angielskim. Maluchy kończąc uczęszczanie do prywatnego przedszkola w Głogowie, mają wspaniałą podstawę do dalszego pielęgnowania języka obcego i poszerzania jego horyzontów, aby w późniejszym czasie biegle się nim posługiwać.