Przedszkole Głogów. W jakich zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w niepublicznym przedszkolu?

Niepubliczne Przedszkole Głogów

Podczas pobytu w prywatnym przedszkolu w Głogowie dziecko nabywa wielu nowych umiejętności, poznaje emocje, uczy się jak radzić sobie z nimi, a także nawiązuje relacje z innymi dziećmi. Etap przedszkolny odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Przede wszystkim pomaga on w prawidłowym jego rozwoju, zarówno tym fizycznym, jak i psychicznym. Nasza placówka stara się wspierać maluchy na każdym kroku ich przedszkolnej przygody. Dlatego umożliwiamy dzieciom uczestniczenie w wielu zajęciach, które odbywają się w naszym prywatnym przedszkolu i jakie przebiegają w atmosferze fantastycznej zabawy.

Gimnastyka jako dobre przygotowanie do radosnego dnia

Gimnastyka zaspokaja u dziecka potrzebę ruchu. Zajęcia gimnastyczne prowadzone po przyjściu do przedszkola, pozwalają maluszkom rozbudzić się i z uśmiechem na ustach zacząć kolejny dzień. Poprzez aktywne formy zabawy wspieramy prawidłową postawę dziecka i zajmujemy się wspomaganiem rozwoju fizycznego. Prowadzone ćwiczenia rozwijają także koordynację ruchową. Podczas zajęć z gimnastyki tańczymy, rozciągamy się, naśladujemy siebie nawzajem i dbamy o to, aby salę wypełnił radosny śmiech.

Język angielski- nauka języka w beztroskiej zabawie

Dzieci odbierają język obcy w taki sam sposób jak język ojczysty, ucząc się obu języków na podobnym poziomie. Zajęcia językowe odbywające się w naszej placówce, nie mają na celu sztywnej nauki języka angielskiego, która polega na siedzeniu w ławkach i uczeniu się gramatyki. Poprzez zabawę dzieci poznają podstawowe zwroty i słówka, słuchają piosenek w języku angielskim i śpiewają poznane piosenki. Zajęcia z języka angielskiego stanowią dobre przygotowanie dzieci do dalszych etapów nauki języków obcych.

Taniec- uwalniamy wszystkie emocje

Podczas zajęć z tańca dzieci rozbudzają wrażliwość muzyczną. Kiedy w sali rozbrzmiewa muzyka, maluchy mimowolnie zaczynają pląsy. Gdyby je pozostawić tylko pod obserwacją, powstałby obraz niezłej dyskoteki. Dzieci w trakcie zajęć śpiewają i tańczą do ulubionej muzyki. Wszystko po to, aby nauczyć je poczucia rytmu, rozwijać ich emocje, wpłynąć na sprawność motoryczną i zaznajomić z kierunkami ruchu itp. Dodatkowo zajęciom towarzyszy świetna zabawa. Maluchy mają szansę uwolnić swoją nieposkromioną energię, a czasem nawet nauczyć się krótkiego układu tanecznego.

Zajęcia logopedyczne- prawidłowa mowa, kształtowana w doskonałej zabawie

W naszym przedszkolu w Głogowie poprzez różnorodne ćwiczenia logopeda przedszkolny wpływa na prawidłowy rozwój aparatu mowy dziecka. To także świetny moment, aby wychwycić u maluchów problemy logopedyczne, które na tym etapie mogą zostać zniwelowane. Dlatego nasz specjalista przeprowadza logopedyczne badania, których wynik deklaruje potrzebę badań laryngologicznych dziecka lub objęcie go terapią logopedyczną. Podczas zajęć logopedycznych dzieci śpiewają, robią przeróżne miny, dmuchają bańki i dużo się uśmiechają.

Koncerty i teatr- zajęcia, które sprawiają dzieciom radość

Dziecko w wieku przedszkolnym charakteryzuje ciekawość i niezwykła wrażliwość na bodźce. Aby służyć wspomaganiu rozwoju moralnego dziecka, organizujemy w naszym niepublicznym przedszkolu w Głogowie spotkania z artystami, którzy występują w naszej placówce. Odbywają się u nas koncerty, przedstawienia, jakie sprostają potrzebom zaspokajania ciekawości dzieci poprzez rozbudzenie ich wyobraźni. Podczas występów i zajęć dzieci poznają instrumenty, dźwięki, angażują się w opowiadane historie i słuchają gości jak zaczarowani.

Ceramika- motoryka mała na najwyższym poziomie

Zajęcia z ceramiki to uwielbiana przez dzieci forma zabawy. Dziecko poprzez rozbudzanie kreatywności tworzą prawdziwe dzieła sztuki. Zwinne paluszki maluchów lepią z gliny dowolne formy, które później zostają ozdobione. Zabawa w glinie stymuluje rozwój ogólnej sprawności w paluszkach, a więc wpływa na motorykę małą. Podczas zajęć nie jest oceniane dzieło, które powstaje. Liczy się proces jego powstawania, zapewniający wiele radości i twórczych pomysłów.

Wspieramy indywidualny rozwój dziecka, którego charakteryzuje ciekawość świata

W naszym przedszkolu niepublicznym w Głogowie uchylamy dzieciom część tajemnicy, jak wygląda świat i w jaki sposób go poznawać. Pomagamy im się rozwijać w prawidłowym kierunku. Niezapominajka posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która sprawia, że dziecko jest szczęśliwe i dobrze zaopiekowane. Różnorodne pomoce dydaktyczne, jakie staramy się, wdrażać w naszym przedszkolu zapewniają dzieciom zajęcia dydaktyczne na najwyższym poziomie. Każdemu dziecku pozwalamy kroczyć przez lata spędzone w naszej placówce w swój indywidualny sposób. W niczym go nie pospieszamy, prowadzimy za rękę, aby każdy jego dzień był pełen pozytywnych wrażeń, wywołujących uśmiech na twarzy malucha.

Przedszkole Głogów