Niepubliczne Przedszkole Głogów - Oferta

Niezapomniane dzieciństwo

Nasze przedszkole wprowadza w życie dziecka wiele dobra. Sprawiamy, że każdego dnia nasi wychowankowie są radośni i ochoczo poznają nowe umiejętności. Prywatne przedszkole Niezapominajka to idealne miejsce dla Twojego dziecka. 

Uczymy się, bawimy, poznajemy i rozwijamy umiejętności

Przedszkole niepubliczne Głogów

W przedszkolu Niezapominajka zawsze dużo się dzieje. Zajęcia w salach dydaktycznych, spacery na świeżym powietrzu, zabawy, przedstawienia… Poznaj naszą placówkę!

Przedszkole w Głogowie to placówka, w której każde dziecko zasługuje na moc uśmiechu. Dlatego nasza wspaniała kadra codziennie umila czas maluchom, aby pobyt w przedszkolu w Głogowie był pełen kreatywnej zabawy, owocnych zajęć dydaktycznych i magicznych wrażeń. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby dziecko opuszczając mury przedszkola, już nie mogło doczekać się kolejnego dnia spędzonego w naszej placówce.

Przedszkole niepubliczne Głogów dysponuje ciekawymi salami, które wyposażone są w idealne materiały do nauki i fantastyczne, certyfikowane zabawki dydaktyczne oraz edukacyjne. Sale te są na tyle duże, że każde dziecko znajdzie w nich swoją ulubioną przestrzeń do zabawy.

Dodatkowo mamy swój własny, baśniowy ogród wyposażony w plac zabaw, z którego dzieci korzystają przy każdej sprzyjającej pogodzie. Wyposażony jest on w tor przeszkód, zjeżdżalnię, piaskownicę i wiele innych ciekawych elementów, które skłonią do zabawy każdego malucha.

Jakie zajęcia oferuje przedszkole Głogów?

przedszkole niepubliczne Głogów

Nasze przedszkole to wyjątkowe miejsce, które wspiera Cię w procesie wychowawczym. Dzięki zajęciom, które znajdziesz poniżej, Twoje dziecko rozwinie się emocjonalnie, fizycznie i kulturalnie.
Zobacz, co możemy zaoferować Twojemu maluchowi!

Nieocenione początki przygody z językiem obcym

Język angielski

W naszym prywatnym przedszkolu doskonale wiemy, że nauka języka obcego jest bardzo ważna. Dlatego u nas dzieci uczą się go w sposób niezwykle przyjazny i szybki. Poziom nauki u dziecka języka obcego jest niemal taki sam, jak języka ojczystego, dlatego maluchy w etapie przedszkolnym chłoną język angielski niczym gąbka. Poznanie podstawowych słów i zwrotów w języku angielskim jest także pomocne w dalszych etapach nauki. Niezapominajka Głogów uczy dzieci języka angielskiego wplatając go w codzienne życie przedszkola, bawiąc się, organizując tematyczne zajęcia, śpiewając i słuchając muzyki.  

Prawidłowy rozwój sprawności ruchowej

Gimnastyka

W prywatnym przedszkolu Niezapominajka zajęcia z gimnastyki to niebywała pomoc w rozwoju motoryki u dziecka. Na zajęciach z gimnastyki również  zostają wdrożone ćwiczenia, które wpływają na koordynację ruchową dziecka i kształtują odpowiednią postawę ciała. To bardzo ważne zajęcia, które wpływają na ogólny rozwój malucha, od przygotowania ciała do nauki pisania po koordynację wzrokowo-ruchowej. Gimnastykę wykonujemy w naszych odpowiednio wyposażonych salach lub w baśniowym ogrodzie. Podczas zajęć z gimnastyki tańczymy, rozciągamy się, biegamy i śmiejemy się do łez.

Moc endorfin w precyzyjnej koordynacji ruchowej

Taniec

Nasza kraina niepubliczne przedszkole Głogów podczas tańca niemal unosi się nad powierzchnią ziemi, a to za sprawą endorfin, które szaleją w skrzatach. Taniec uczy dzieci poczucia rytmu, rozwija malucha pod kątem emocjonalnym, wpływa na sprawność motoryczną, koordynację ruchową i ułatwia procesy adaptacyjne. Zajęcia taneczne wzmacniają również niezbędne cechy dziecka, takie jak koncentracja, spostrzegawczość, pamięć i systematyczność. Podczas tańca wykorzystujemy instrumenty muzyczne, a więc pracujemy nad wszystkimi zmysłami dziecka. Tworzymy też różne krótkie choreografie, które uczą maluchy wzajemnego wsparcia i współpracy w grupie. Dzieci w przedszkolu Niezapominajka uwielbiają zajęcia taneczne. 

Artyzm sprawnych rączek

Ceramika

Zwinne paluszki naszych skrzatów w prywatnym przedszkolu Niezapominajka tworzą wspaniałe dzieła podczas zajęć z ceramiki. Zajęcia te niezwykle pobudzają kreatywność maluchów, zapewniają fantastyczne wrażenia i cudowną zabawę, bo przecież można wreszcie się ubrudzić. Sam efekt pracy nie jest istotny. Najważniejszy jest proces tworzenia dzieła, który wpływa na harmonijny rozwój dziecka. Podczas zajęć poznajemy glinę od podszewki. Odbijamy w masie z gliny różne przedmioty, formujemy ciekawe kształty, niszczymy,  eksperymentujemy i ozdabiamy wykonane prace. Dzieci podczas zajęć z ceramiki mogą wyrazić swoją osobowość i niesamowicie rozbudzić wyobraźnię. 

Doskonałe poczucie rytmu i wrażliwość na bodźce

Rytmika

Jakże ważne jest u każdego skrzata poczucie rytmu, które rozwija się właśnie w przedszkolu. Wpływa ono nie tylko na umuzykalnienie dziecka, jego koordynację ruchową i dynamikę, ale także rozbudza wrażliwość estetyczną. Na zajęciach z rytmiki nasza cała kraina, którą jest prywatne przedszkole w Głogowie śpiewa, tańczy, gra na instrumentach i słucha muzyki. Podczas zajęć uczymy dzieci poznawania dźwięków i ich wysokości, rozwijając tym samym poczucie rytmu maluchów i pobudzając ich wyobraźnię. Nie brakuje również w nich tańców i śpiewu. W czasie zajęć pracuje także aparat mowy, słuchu i zmysł postrzegania. 

Aparat mowy na właściwych torach

Zajęcia logopedyczne

Aby każde dziecko mogło pięknie opowiedzieć swoją bajkę, ważna jest prawidłowa artykulacja. Dlatego na zajęciach logopedycznych w niepublicznym przedszkolu w Głogowie podczas śpiewu i ćwiczeń rozwijamy aparat mowy i języka oraz zapobiegamy powstawaniu wad wymowy oraz dysleksji. Zajęcia logopedyczne są pomocne w przezwyciężaniu trudności związanych z mówieniem i porozumiewaniem się z otoczeniem. Korygują również niepoprawną wymowę w sferze leksykalnej, fonetycznej oraz gramatycznej. W czasie zajęć tańczymy, robimy śmieszne miny, dmuchamy bańki, podmuchem wprawiamy w ruch piórka i przesyłamy sobie buziaki!

Kultura i rozrywka na najwyższym poziomie

Koncerty

By skrzat bacznie słuchał, ważny jest sposób przekazania emocji. W naszej krainie, którą jest prywatne przedszkole Niezapominajka często gościmy artystów, którzy w iście wspaniały sposób potrafią zaciekawić dziecko swym występem. Podczas przedstawień dzieci integrują się, poznają instrumenty, ich budowę, dźwięki, pobudzają swoją wyobraźnię i przede wszystkim świetnie się bawią. Muzyka odgrywa bardzo dużą rolę w prawidłowym rozwoju dziecka, dlatego my chętnie wspieramy ten proces i zapraszamy przeróżne artystyczne dusze w nasze progi.