Wyprawka przedszkolaka w Głogowie. Czego nie może w niej zabraknąć?

Niepubliczne Przedszkole Głogów

Nieubłaganie zbliżamy się do miesiąca, w którym Twoje dziecko zacznie uczęszczać do wybranej placówki, jaką jest prywatne przedszkole w Głogowie. Ulubiony pluszak gotowy, buty aż lśnią i nawet znajdzie się zapas wygodnych dresików. Są jeszcze jednak pewne elementy, w jakie Twoje dziecko powinno być wyposażone, aby pobyt w przedszkolu był komfortowy i zarówno dla Twojego dziecka, jak i bezstresowy dla nauczycielek w przedszkolu. Jak więc powinna wyglądać wyprawka dla przedszkolaka?

Co będzie potrzebne w przedszkolu Twojemu dziecku?

Elementy wyprawki przedszkolnej to przedmioty, których dobór wynika z naszych obserwacji i doświadczenia. Dziecko o wiele lepiej czuje się, gdy w porze drzemki może na przykład przytulić się do swojej poduszki. Również przybory plastyczne stanowią tu ważną rolę, bo dziecko wtedy może spokojnie wykonywać prace, swoimi narzędziami. Nie wspominając o zmiennych ubraniach, które mogą przydać się w każdym momencie w ciągu dnia. Poznajmy więc podstawowe rzeczy potrzebne dla maluchów w przedszkolu.

  1. Artykuły higieniczne

W tej puli na pewno znajdą się pieluszki (jeśli dziecko jeszcze nie potrafi korzystać z toalety), chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane, szczoteczka do zębów, pasta i kubeczek.

  1. Ubrania

W ferworze zabawy, podczas spożywani posiłków, czy też w trakcie wykonywania artystycznych prac wiele się dzieje. Czasami jedzenie nie ląduje w brzuszku, a na nim, a niekiedy brudne rączki zostają wytarte w spodnie. Dlatego, aby maluszek nie chodził brudny i czuł się komfortowo, w przedszkolnej wyprawce powinny znaleźć się ubrania na zmianę.

  1. Pościel i pluszak

Wiemy, jak bardzo dzieci przywiązane są do swoich rzeczy. Stąd zachęcamy do dołączenia do wyprawki przedszkolaka pościel na leżakowanie, która umili mu sen. Oczywiście można do niej dołączyć także ulubionego pluszaka, z jakim sen przyjdzie szybko i spokojnie.

  1. Artykuły plastyczne

Czas przedszkolny to pora na odkrywanie talentów dziecka, a także ich rozwijanie. Artykuły plastyczne są nieodzownym elementem każdych zajęć manualnych. To właśnie podczas nich tworzone są prace tematyczne, czy też te na specjalne okazje. Dlatego uważamy, że przedmioty te są niezbędnym elementem wyprawki. Są one też jej częściom, aby każde dziecko miało takie same, pełne wyposażenie w swoim warsztacie.

  1. Kapcie i worek na kapcie

Dbając o wygodę maluszka i jego komfort podczas zajęć ruchowych, wrzucamy do listy rzeczy potrzebnych do przedszkola kapcie, a także worek na nie. Te czasami potrafią płatać figle i rozparować się nie wiadomo, jak i gdzie. Worek to nieodzowny przyjaciel kapci. Pozwoli on trzymać je w jednym miejscu i zaoszczędzić stresu dziecku oraz rodzicom.

  1. Plecak

Warto także wspomnieć o plecaku, który będzie po prostu wygodny dla maluszka. Spakuje on tam wszystkie potrzebne rzeczy i swobodnie pomaszeruje do przedszkola, a także bezpiecznie zabierze z niego swoje cenne prace.

Jak oznaczyć rzeczy dziecka?

Na koniec ważna kwestia oznaczenia rzeczy dziecka. Choć w naszym przedszkolu Niezapominajka nie tworzymy dużych grup, to nie sposób zapamiętać wszystkich przedmiotów, które należą do danego dziecka. W tym przypadku i dla nas i dla Was niezwykle pomocne okazuje się po prostu podpisywanie rzeczy dziecka. Taki zabieg nie pozwoli na mieszanie się wyprawki Waszego dziecka z tą innego przedszkolaka.

Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz, jak skompletować wyprawkę do przedszkola, zawsze służymy radą i pomocą. Doskonale wiemy, co jest niezbędne dla każdego maluszka w przedszkolu, a co zupełnie niepotrzebne. Do zobaczenia niebawem!

Przedszkole w Głogowie